Післяобіднє чаювання в останні роки переживає своєрідний ренесанс і вважається цивілізованим, церемоніальним та ідеальним місцем для святкування різноманітних подій. Це не обід і не вечеря, а скоріше пишна подія, яку не станеш справляти регулярно, тому для більшості це особлива мить.
Зараз здебільшого це сендвічі, до яких іноді додаються пікантні вигадки, а потім булочки, торти й тістечка. І, звісно ж, чай і можливість розпочати розмову з келихом чогось шипучого. Сучасне післяобіднє чаювання стало також способом «святкування Лондона»: чи то висвітлення моди, мистецтва й театру, чи то споглядання чудового краєвиду або традиції.
Це ідеальний вибір їжі для кількох поколінь — справжнє задоволення для натовпу. Ділимося нашою добіркою найкращих місць для післяобідніх чаювань Лондона: від готельних ікон до грайливих переосмислень.
Модний чай у готелі The Berkeley
Prêt-à-Portea в готелі Berkeley двічі на рік подає кондитерську обробку сезонних подіумних моделей найстильнішим лондонським дизайнерам. Шеф-кондитер Мурад Кхіат, як відомо, замальовує свої найяскравіші моменти, а потім відтворює їстівні витвори мистецтва, які з’являються на шикарній тарілці. Серед дизайнерів SS23 — Hermès, Loewe та Moschino, для останнього був створений тропічний мус, викладений на соболиний бретонський бісквіт, увінчаний безе-фламінго, натхненним сукнею з риб’ячим хвостом із колекції. Мадагаскарський бісквітний портрет, що став даниною пам’яті дамі Вів’єн Вествуд, також був стильним штрихом.
Сміливі та барвисті витвори виглядають занадто добре, щоб їх можна було з’їсти. Пікантні сендвічі є витонченою інтерпретацією класики — наприклад: бутерброди з огірком, вершковим сиром халапеньйо та відвареним шотландським лососем на буряковому хлібі. Приємним церемоніальним штрихом є таймер, який офіціант приносить на стіл, щоб переконатися, що ви дали чаю оптимальний час для настоювання.
Prêt-à-Portea подає післяобідній чай щодня з 13:00 до 17:30 за ціною від £80 на людину.
Чай, просякнутий гламуром, у Claridge’s
Немає нічого більш знакового для Лондона, ніж післяобідній чай у Claridge’s. Завітайте до цього закладу на Мейфері через двері, що обертаються, та пориньте у кіношну атмосферу гламуру фоє в стилі артдеко з блискучою шаховою підлогою та світловою скульптурою Дейла Чіхулі, підвішеною до стелі, наче люстра. Саме тут чай подає унікальна команда в білих халатах, яка розповість вам усе, що потрібно знати про широке меню, та яка вміло змусить кожного гостя відчути себе VIP-персоною.
Піаніст і віолончеліст, які грають джазову музику 1920-х років, доповнюють висококласну атмосферу. Що стосується їжі, то тут увага приділяється деталям. У Claridge’s прискіпливо ставляться до співвідношення хліба та начинки, а також до бічних нарізів, що дозволяє створювати ідеально виконані сендвічі з такими начинками, як шинка Доррінгтон, що подається на цибулевому хлібі з апельсиновим і гірчичним майонезом, та вручну нарізані коричневі яйця сорту Берфорд із трюфельним майонезом. Потім — свіжоспечені теплі булочки, які подаються з корнуельськими вершками та домашнім джемом. Делікатесні кондитерські вироби доповнюють враження, а родзинкою є банановий, арахісовий і шоколадний пироги.
Післяобідній чай подається щодня з 14:45 до 17:30; від £85 на людину.
Чай із королівськими зв’язками у Fortnum & Mason
У легендарному універмазі Fortnum & Mason на Пікаділлі панує унікальна атмосфера для післяобіднього чаювання, адже, попри те, що Fortnum & Mason є офіційним королівським бакалійником і частиною вищого світу з 1707 року, тут панує приємна, весела та невимушена атмосфера, зовсім не формальна й не задушлива. Навколо чайного салону «Діамантовий ювілей» (стіни обшиті панелями, а столи застелені білими скатертинами), офіційно відкритого у 2012 році Її Величністю Королевою Єлизаветою, панує святковий гамір.
На вибір пропонується шість чайних меню, зокрема чай без спецій і чай із додаванням спецій, які ідеально підходять для тих, хто не дуже любить солодке. Серед сендвічів: копчена форель Kames Bay із консервованим лимоном і кропом, вершковим сиром і огірок із м’ятим горошком. Прості та фруктові булочки доповнюються кондитерськими шедеврами, такими як трояндовий еклер і мус із чорною вишнею. Що стосується чаю, то тут є 150 сортів зі спеціальними королівськими сумішами, які відзначають важливі події, наприклад: нещодавня коронація. Крім того, ви можете отримати стільки ж додаткового чаю, скільки вам подадуть.
Післяобідній чай подається з 11:30 до 19:00 з понеділка по суботу та з 12:00 до 18:00 у неділю; від £78 на людину.
Чай з азійським присмаком у Pan Pacific London
У лаунжі Orchid Lounge, схожому на дзен (природні тони, органічні вигини та безліч стильних рослин), цей чайний ритуал, натхненний Сінгапуром, починається з холодного рушника, щоб освіжити вас, після чого подається пікантна закуска у вигляді горошку з льодом і м’ятою, увінчана трюфельними перлинами. Усе це створює атмосферу для абсолютно іншого чайного досвіду. Ви можете вибрати більш традиційне меню, але «Kopi Tiam» (назва кав’ярень у Сінгапурі) є фірмовим вибором. Цей тематичний післяобідній чай «Літній сад» — данина фантастичним сінгапурським садам біля затоки.
Перша страва з азійських делікатесів містить вибір із сіу май (пельмені з креветками, яловичиною та шпинатом, приготовані на пару), пухких булочок із лотоса (з начинкою із солоного яєчного жовтка та заварного соусу) та булочки із солодкої картоплі, приготованої на пару та присипаної кокосовою стружкою. Булочки з матча подаються з ревенево-імбирним джемом і згущеними вершками, а потім — барвиста та ніжна випічка «квіткова фантазія», від лавандового макаруна до фісташкового та малинового заварного тістечка, увінчаного квіткою. Усе це представлено на вишуканій порцеляні та розміщено в декоративних підвісних пташиних клітках. Вишуканий досвід, який межує з медитацією. Ви також можете додати свій перший келих англійського ігристого вина за £10.
Післяобідній чай подається щодня з 12:00 до 16:30; від £68 на людину. Сутінковий післяобідній чай доступний щопонеділка з 18:00 до 20:00.
Чай із краєвидом у Shangri-La The Shard
Щоб відчути справжній вау-ефект, спробуйте, як вам подадуть мініатюрне тістечко Shard з молочного шоколаду із сухим льодом. А ви дивитиметесь на всі ключові лондонські пам’ятки з 35 поверху тієї самої будівлі. Цей чай справді схожий на любовний лист до міста, який подають у прикрашеному гліцинією лаунжі TĪNG у готелі Shangri-La в супроводі живого співака у вихідні.
Вишукані сендвічі, що подаються на гарній підставці для торта, прикрашеній квітами, доповнюються витонченими закусками, такими як «Rata Burger» (провансальський рататуй Rata Burger і зелений соус песто). Звичайні булочки та булочки з родзинками загортають у серветки, щоб вони залишалися теплими, а яскраві тістечка (заварний крем «Flower Power Choux» з йогуртовим кремом і персиковим мусом) прикрашають різноколірними метеликами та квіточками. Було б неввічливо не замовити келих Veuve Clicquot, адже тут є що відсвяткувати.
Післяобідній чай подається з 12:30 до 15:30 з понеділка по четвер і з 12:30 до 16:00 з п’ятниці по неділю; від £71 на людину.
Чай, натхненний мистецтвом, у Rosewood London
Поціновувачам мистецтва неодмінно сподобається післяобідній чай «Art Afternoon Tea» у готелі Holborn Rosewood London. Кулінарні витвори шеф-кондитера Марка Перкінса натхненні виставкою Хокні «Bigger & Closer» у Лайтрумі. Те, що ці торти є витворами мистецтва, здається очевидним, але насичені кольори в стилі Хокні та скульптурні лінії з грайливими деталями справді підносять це чаювання до чогось абсолютно захопливого.
Серед солодких новинок — «Сплеск», натхненний, звичайно ж, культовими картинами Хокні з басейном, виготовлений із шоколадного баваруа «Ерл Грей», шоколадного бісквіта зі вставкою маракуї та яскравого блакитного фасаду. У пікантному меню сучасно виглядають роли з лобстерами та раками, а також курка з авокадо на заквасці. Квінтесенцією цієї унікальної хокнійської кухні є традиційні булочки.
Післяобідній чай подається щодня з 12:00 до 17:45; від £75 на людину.
Класичний лондонський чай у The Wolseley
Відкритий у 2003 році в грандіозній будівлі в італійському стилі на Пікаділлі — переобладнаному автосалоні — The Wolseley є справжнім лондонським закладом, який приваблює нетуристичну, вибагливу клієнтуру, що шукає якості та послідовності. Улюблений серед діячів мистецтва та медіа, покійний художник Луціан Фройд вечеряв тут майже щодня. Ви можете вибрати як чай із вершками, так і класичний або з шампанським.
Класичний — дуже влучне слово, адже виготовлені на замовлення купажі чаю подаються в унікальних чайниках зі срібними ситечками з монограмами, а сендвічі з начинкою (копчений лосось, огірок і вершковий сир, ростбіф, коронаційне курча, сир чедер і мариновані огірки) доповнюються на триярусній підставці шістьма тістечками, які щоранку готуються шеф-кондитерами ресторану. У The Wolseley завжди є вільні столики для відвідувачів протягом дня.
Післяобідній чай подається з 15:00 до 18:30 з понеділка по п’ятницю та з 15:30 до 18:30 із суботи по неділю; від £39,5 на людину.
Шекспірівський чай у театрі «Глобус»
Цей театральний післяобідній чай, що подається в ресторані Swan у театрі «Глобус», має багато переваг. По-перше, ви перебуваєте в театральному закладі ще з єлизаветинських часів, що підкреслюється чаюваннями на шекспірівську тематику, які тут влаштовують. По-друге, місце розташування: на березі Темзи, з якого відкривається чудовий краєвид на собор Святого Павла у жвавому районі Бенксайд. Більшість відвідувачів також хвалить різноманітність чаїв, що пропонуються тут.
Ви можете замовити традиційний чай, поданий із креативними тематичними коктейлями, а також звичайний чай або шампанське, але так званий «Джентльменський чай» припаде до смаку тим учасникам, які бажають більш ситної трапези. Ви можете поласувати такими вишуканими стравами, як шотландська пікша в пивному клярі з чипсами та чорний пудинг «Шотландське яйце».
Післяобідній чай подається з 12:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю; від £40,5 на людину.